Tüm Haber ve Duyurular

(01 Şubat 2024)
Şubemizin 2024-2026 yılı için yönetimini üstlenecek yönetim kurulu, üyeleri ayrıca denetleme kurulu üyeleri ve delege seçimlerinin yapılacağı Olağan Genel KurulU


Pandeminin Alacakaranlığında Kadına Yönelik Şiddet Örtbas Edilemez (25 Kasım 2020)
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Basın Açıklaması


TPD ANKARA ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULU (14 Ocak 2018)
TPD Ankara Şube Olağan Genel Kurulu tarihleri belirlendi.
DÜNYA KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEME GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI (24 Kasım 2016)
TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ 25 KASIM 2016 DÜNYA KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEME GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI Çocuk yaşta evlilikler ve çocuğun cinsel istismarı meşrulaştırılamaz!

Meclisteki tüm milletvekillerine derneğimizin de katkıda bulunduğu bir teklif sunuldu (22 Kasım 2016)
Hukukçu akademisyenler tarafından hazırlanan, bazı çocuk ve kadın dernekleri ile birlikte derneğimiz Kadın Ruh Sağlığı ÇB katkılarıyla son şekli verilen tasarı milletvekillerine gönderildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, (18 Kasım 2016)
İstismarcıyı Koruyan Yasaya "Hayır" Diyoruz!Bilimsel Çalışma Ortaklığı Toplantısına Davet (09 Aralık 2015)
Ankara'da Bilimsel Çalışma Ortaklığı Toplantısı düzenlenmektedir.


Antipsikotiklerde Yan Etkiler ve Metabolik Sendrom (26 Ocak 2015)
‘Antipsikotiklerde Yan Etkiler ve Metabolik Sendrom Kursu’TPD Ankara Şube Film Gösterimi : Köpek Dişi (Kynodontas) (11 Kasım 2014)
Ankara Çağdaş Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ile ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikte “Köpek Dişi (Kynodontas)” adlı film gösteriminin ardından psikanalist Ülkü Gürışık’ı tartışmacı olarak ağırlayacağız.

TPD Ankara Şube Kurs Duyurusu: Dirençli Şizofreni’de Güncel Tedaviler (10 Kasım 2014)
10 Ocak 2015 Cumartesi günü Dr. Aygün Ertuğrul ve Dr. Bora Baskak’ın katılımları ile ‘Dirençli Şizofreni’de Güncel Tedaviler” kursu düzenlenecektir.

TPD Ankara Şube Film Gösterimi ve Söyleşi: Siyah Beyaz (10 Kasım 2014)
Film Gösterimi: Yönetmeninden Siyah Beyaz FilmiAnkara Şube Kurs Duyurusu : "Yeme bozukluğu olgularında klinik yaklaşım ve tedavi yöntemleri" (13 Ekim 2014)
TPD’nin Yeme Bozuklukları ve Obezite – Tanı ve Tedavi Kitabı’nın değerli editörlerinden iki bilim insanını; Dr. Ayça Gürdal Küey ve Dr. Fulya Maner’i “Yeme bozukluğu olgularında klinik yaklaşım ve tedavi yöntemleri” isimli aşağıda detayları bulunan etkinlikte ağırlamaktan mutluluk duyacağız.