Skip Navigation Links
 • Ana Sayfa
 • TPD Psikiyatristlerin Ruh Sağlığını Destekleme Projesi
 • TPD Psikiyatristlerin Ruh Sağlığını Destekleme Projesi

  Bu proje Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından kariyerlerinin her aşamasında zorluk yaşayan veya desteğe ihtiyaç duyan psikiyatristlere yönelik planlanan bir ruh sağlığı hizmetidir. 

  Bu hizmet hafta içi mesai saatleri içinde verilmektedir.
  Desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bağlantı linkine tıklayarak üye girişi yaptıktan sonra dayanisma@psikiyatri.org.tr adresine göndereceğiniz e-posta ile bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır.

  Merak Edilen Sorular

  E-posta gönderdiğinizde ne olacak?
  En kısa sürede projeyi yürüten ekipte yer alan, TPD temsilcisi bir üyemiz tarafından aranacağınıza dair bir e-posta alacaksınız. Sonrasında ise 24 saat içinde e-postanın ulaştığı proje ekibi üyelerinden biri tarafından aranacaksınız. İhtiyacınız doğrultusunda ilişkili olduğunuz TPD Şube temsilcisi ile iletişime geçilerek etrafınızda bu proje için gönüllü olan ve sizin için en uygun olan psikiyatriste yönlendirileceksiniz.

  E-posta göndermek için TPD üyesi olmanız gerekiyor mu?
  Halka açık olan internet sitesinde psikiyatristler dışındaki bireylerin başvuruda bulunmasının önlenmesi amacıyla düzenleme yapılmıştır. E-posta gönderim ekranının açılabilmesi için  TPD  üyesi olmanız ve üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  E-posta gönderirken hangi bilgileri doldurmanız gerekiyor?
  İhtiyacınıza yönelik uygun desteğin organize edilmesi için, adınız, soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, çalıştığınız pozisyon, görev yeriniz, yaşadığınız şehir, talebiniz ile ilgili kısa bir bilgi, ruhsal destek almak istediğiniz yerin niteliğini paylaşmanız beklenmektedir. 

  Bulunduğunuz şehir dışında başka bir şehirdeki psikiyatristten ruhsal destek alınabilir mi?
  E-posta göndermek için doldurduğunuz formda “ruhsal destek talep ettiğiniz şube” seçeneği yer almaktadır. Talebiniz doğrultusunda farklı bir şehirdeki TPD şube temsilcisi ile görüşebilirsiniz ve bölgenizde görev yapmayan bir psikiyatrist ile randevu organize edilebilmesini talep edebilirsiniz.  

  Psikiyatri uzmanlık öğrencileri de bu hizmetten faydalanabilir mi?
  Evet. Bu proje kariyerlerinin her aşamasında zorluk yaşayan veya desteğe ihtiyaç duyan psikiyatristlere yönelik ruh sağlığı hizmeti vermek için planlanmıştır.

  Mahremiyetiniz korunacak mı?
  Bu proje kapsamında ruhsal yardım başvurusunda bulunacak kişi için uygun ruhsal yardıma erişimi konusunda yönlendirme yaparken, mahremiyetin korunmasına azami özen gösterilecektir. Kişisel güvenliğinizi tehdit eden bir durum beyan ederseniz, bunu uygun kuruluşa bildirmek konusunda yükümlü olduğumuzu bilmenizi isteriz. 

  Meslektaşları tarafından ruhsal destek gereksinimi olduğu düşünülen ve destek almak için başvurmayan meslektaşlarımız bu sistem aracılığı ile yardım alabilecekler mi?
  Bu proje, destek gereksinimi ile başvuran meslektaşlarımız düşünülerek modellenmiştir. Sistem üzerinden e-posta yolu ile destek gereksinimi olduğu düşünülen meslektaşlarımızla ilgili bilgi alındığında, şube temsilcisi ile temasa geçilerek olgu özelinde bir planlama yapılması mümkün olacaktır.

  TPD Psikiyatristlerin Ruh Sağlığını Destekleme Projesi ne kadar süre devam edecektir?
  Bu projenin TPD tarafından uzun süre sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Düzenli aralıklarla yapılacak geri bildirim toplantıları ve raporlamalar ile sistemin geliştirilerek devam etmesi planlanmaktadır. Bu toplantılar ve raporlamalar sırasında kişilerin mahremiyetinin korunması ile ilgili azami özen gösterilecektir.
   

  RUHSAL YARDIM ALMAK İÇİN BAŞVURUDA BULUNMAK İSTİYORUM