TPD 3. Tıp Öğrencileri Çalıştayı: Psikiyatride Bilimsel Araştırma Yolculuğuna Hazırlık

-

TPD 3. Tıp Öğrencileri Çalıştayı: Psikiyatride Bilimsel Araştırma Yolculuğuna Hazırlık

Değerli Meslektaşlarımız, Değerli Tıp Öğrencileri,

TPD 3. Tıp Öğrencileri Çalıştayı çevrim içi olarak 8 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. “Psikiyatride Bilimsel Araştırma Yolculuğuna Hazırlık” konulu çalıştayımızda iki konferans oturumu, bir panel ve eş zamanlı olarak “Genç Araştırmacılardan Son Araştırmalar” başlığıyla sunumlar ve “Araştırma Tasarım Workshopları” başlığıyla tıp öğrencileriyle etkileşimli oturumlar gerçekleşecektir. Çalıştaya katılım için tıp öğrencileri 15.03.2022 Salı gününe kadar çevrim içi doldurulacak bir form ile başvuru yapabilecekler. Çalıştaya kabul edilme, edilmeme ile ilgili bilgi, kabul edildiyse hangi ekipte olduğu bilgisi başvuruda bulunanlara elektronik posta ile 22.03.2022 tarihinde bildirilecektir. Kontenjan sınırı nedeni ile öğrencilerin başvuruları değerlendirilirken fakülteler arasında katılım dengesi gözetilecektir.

Psikiyatriye ilgi duyan tıp öğrencilerine yönelik psikiyatrik bilimsel araştırmalara hazırlık temalı planladığımız çalıştayımıza her dönemden tüm tıp fakültesi öğrencileri davetlidir.

Başvuru için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://forms.gle/7PHix1uw6W7CXHjv6 (tıklayınız)

Çalıştayın afişi ve programı ektedir. Bu çalıştayda da atölyelerin çıktılarının derleneceği bir rapor hazırlanacaktır. 

İlk iki tıp öğrencileri çalıştayımızı 7 Mart ve 3 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenmiştik. Her iki çalıştay için de psikiyatriye ilgi duyan öğrenci arkadaşlarımız ile oldukça verimli ve etkisinin halen devam ettiğini gözlemlediğimiz bilgi ve tecrübe paylaşımı olduğunu söyleyebiliriz. Çalıştay raporlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

TPD 1.Tıp Öğrencileri Çalıştayı Raporu (tıklayınız)

TPD 2.Tıp  Öğrencileri Çalıştayı Raporu (tıklayınız)

Çalışma birimine katkıda bulunmak isteyen tüm TPD üyeleri, TPD Tıp Öğrencileri Çalışma Birimine TPD internet sitesinden üye girişi yapıp dernek üye bilgileri bölümünü birimi işaretledikten sonra güncelleyerek üye olabilirler. Çalışma birimi ile ilgili tüm görüş ve katkılar için, çalıştayla ilgili sorular için ve çalışma birimine üye olup yazışma gruplarına katılmak için çalışma birimi koordinatörleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Türkiye Psikiyatri Derneği Tıp Öğrencileri Çalışma Birimi Adına

Koordinatörler

Alişan Burak Yaşar

Kemal Kuşçu