TPD Mesleğe İlk Adım Programı ve Bursu-2016

 TPD Mesleğe İlk Adım Programı ve Bursu

Türkiye Psikiyatri Derneği, psikiyatri uzmanlık öğrencisi olarak mesleğe ilk adımını atan genç meslektaşlarımızın gerek mesleki kimlik ve donanımlarına katkıda bulunmak gerekse alana yönelimlerini kolaylaştırmak amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da özel bir eğitim programı hazırlamıştır. Mesleğe İlk Adım Programı adını verdiğimiz bu etkinlik, bu yıl da TPD 20. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu içerisinde gerçekleştirilecektir. Böylece genç meslektaşlarımızın hem Mesleğe İlk Adım Programı’na hem de eğitim etkinlikleri ile dolu Klinik Eğitim Sempozyumu’na birlikte katılım olanağı sağlanmıştır.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin her yıl düzenlediği iki ana kongreden birisi olan ve gerek içerik gerekse biçimsel olarak yenilenmiş, zenginleştirilmiş ve katılımcılardan büyük beğeni toplamış TPD 20. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu bu yıl 4-7 Mayıs 2016  tarihlerinde   Çeşme’de  gerçekleştirilecektir.  

Türkiye Psikiyatri Derneği, meslekte henüz iki yılını tamamlamamış uzmanlık öğrencilerinin hem Mesleğe İlk Adım Eğitim Programı’na hem de TPD 20. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu'na katılımını “Mesleğe İlk Adım Bursu” isimli bir burs ile desteklemektedir.  Tüm genç meslektaşlarımızı bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyoruz. Genç meslektaşlarımızla TPD 20. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu’nda buluşmak dileğiyle.

                                                                                             Türkiye Psikiyatri Derneği

 

TPD Mesleğe İlk Adım Bursu

Bursun içeriği

TPD Mesleğe İlk Adım Bursu aşağıdaki desteklerden oluşmaktadır:

 1. TPD 20. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu kayıt ücreti
 2. Kongre süresince 3 gece (4, 5 ve 6 Mayıs 2016) konaklama, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği
 3. Yalnızca bu bursu alanlar için düzenlenmiş olan Mesleğe İlk Adım Programı’na katılım (Mesleğe İlk Adım Bursu ile kongreye katılanların Mesleğe İlk Adım Programı’na katılmaları zorunludur)
 4. TPD yayınlarından oluşan bir set

Başvuru koşulları

 • TPD üyesi olmak ve 2016 yılı dahil üyelik ödentilerini yatırmış olmak
 • 4 Mayıs 2016 tarihinde uzmanlık eğitiminde ilk iki yılını doldurmamış olmak
 • Daha önce TPD Mesleğe İlk Adım Bursu ile programa katılmamış olmak

Burs için gözetilecek öncelikler

TPD, başvuru koşullarını karşılayan her uzmanlık öğrencisine burs vermek yönünde yoğun çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak başvuruların fazlalığı ve olanakların elvermediği durumda aşağıda belirtilen ilkeler çerçevesinde öncelik verilecektir:

 1. Sempozyum içerisinde sunulmak üzere bildirisi kabul edilmiş olmak
 2. Daha önce herhangi bir TPD kongresine TPD bursu ile katılmamış olmak
 3. Hem bölgeler arası hem de kurumlar arası dengenin sağlanmasına özen göstermek

Başvuru

 • Burs başvuruları elektronik ortam üzerinden doldurulacak form aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Başvuru formu için tıklayınız.
 • Başvuruda bulunan asistan hekimlerin uzmanlık eğitimine başlama tarihlerini gösteren belgeyi başvuru formuyla birlikte göndermeleri gerekmektedir.
 • Son başvuru tarihi: 11 Mart 2016’dır. Bu tarihten sonra ulaşacak başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır.
 • Başvuru için e-posta adresi: tpd.meslegeilkadimbursu@psikiyatri.org.tr
 • Burs almaya hak kazananlar en geç 25 Mart 2016 tarihinde belirlenecek ve kendilerine bildirilecektir.  

* Başvuru için ayrıntılı bilgilere TPD web sitesi adresinden (www.psikiyatri.org.tr) ve web sitesindeki Asistan Hekim imleci üzerinden ulaşılabilir.

Mesleğe İlk Adım Bursu, Abdi İbrahim Otsuka firmasının koşulsuz eğitim desteği ile kısmen desteklenmektedir.