30 Aralık 2011-Hekime şiddet devam ediyor

psikiyatri.org.tr /

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’nde görev yapan asistan hekim Turan Acar hasta yakınları tarafından darp edildi.

Şifa verdi, darp edildi (!)

Bir hafta önce bizzat katıldığı ve yönettiği operasyon sonucunda şifa bulan hastanın yakınlarının sebep olduğu darp olayını, Dr.Acar şu şekilde anlattı:

“Hasta muayanesi için poliklinik bölümümüze indim. Muayane odasında geçen hafta ameliyat ettiğim hastayı gördüm. Hasta ve hasta yakınlarına sıraları geldiği zaman muayanelerini gerçekleştireceğimi, bu sırada birçok hasta içeri girip çıkacağından ve namahrem durumlar oluşabileceğinden, dışarıda beklemelerini rica ettim. Bunun üzerine hasta yakınları bana “doktor olmuşsun ama adam olamamışsın diye hakaret ettiler”, ardından da üzerime yürüyerek yüzüme gözüme yumruk atmaya başladılar, yüzüm gözüm morardı, diğer hastalarıma hizmet veremez hale geldim, ” dedi.

Maruz kaldığı olay sonucunda diğer hastaların da sağlık hakkının şiddet uygulayan kişiler tarafından gasp edildiğini ifade eden Dr.Acar, darp olayına karışan hasta yakınlarından şikayetçi oldu. 

www.asistanhekim.org olarak bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve bugüne kadar binlerce hastaya şifa dağıtan hekim arkadaşımızın arkasında olduğumuzu önemle ifade ederiz.

ÖNEMLİ NOT :

02.01.2012 Pazartesi Günü öğle arası basın açıklaması yapılacaktır. Tüm sağlık çalışanlarımızın hastane bahçesinde öğle arası hazır olması önemle rica olunur. Bugün hekim arkadaşımızın başına gelen yarın sizin de başınıza gelebilir. Şiddete karşı bir arada olmak dileklerimizle. 

BASIN AÇIKLAMASI PAZARTESİ GÜNÜ CANLI YAYINLA TÜM TÜRKİYE’YE DUYURULACAKTIR. 

Asistan Hekim TV

asistanhekim.org haber linki

medmagazin.com.tr haber linki