DR. Bedirhan Üstün Bahar Sempozyumunda

psikiyatri.org.tr /

1989 yılından bu yana Dünya Sağlık Örgütünde çalışan ve halen Sınıflandırma ve Terimler Bölüm Başkanı sıfatıyla hastalıkların uluslararası sınıflandırılması (ICD), yetiyitiminin sınıflandırılması (ICF) ve Dünya Ruh Sağlığı Alan Araştırmalarını yürüten Doç. Dr. Bedirhan Üstün 10. Bahar Sempozyumunda "Ruh sağlığı hizmetlerinde bilişim desteği: Dünyada neler oluyor?" başlıklı bir konferans verecektir.
 
 
 Tevfik Bedirhan ÜSTÜN
 

 Tevfik Bedirhan ÜSTÜN, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) da Sınıflandırma ve Terimler Bölümü Başkanıdır. Bu alanda hastalıkların uluslararası sınıflandırması (ICD) yetiyitiminın sınıflandırması (ICF) ve Dünya Ruh Sağlığı Alan Araştırmalarını (World Mental Health Surveys) yürütmektedir.
 
 Tıp doktoru (1982) Psikiyatri Uzmanı (1988) ve Psikiyatri Doçenti (1992) derecelerini Hacettepe Universitesınden alan Dr. Üstün 1989 yılından bu yana Dünya Sağlık Örgütünde çalışmaktadır. Özellikle ruhsal hastalıkların sınıflandırılması, temel sağlık hizmetleri içinde tanınması ve ele alınması, ruhsal hastalıklardaki yeti yitiminin değerlendirilmesi konusunda uluslararası araştırmalar yürütmüştür.
 
 Dr. Üstün'ün 150 yi aşkın bilimsel makale ve altı kitap yayını vardır.