Dünya Psikiyatri Birliği Tematik Konferans Burs Başvurusu

psikiyatri.org.tr /

 
Dünya Psikiyatri Birliği Tematik Konferans Burs Başvurusu
 
İstanbul’da 9-12 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dünya Psikiyatri Birliği Tematik Konferans’ında, Dünya Bankası kategorilerine göre Düşük, Düşük-Orta ve Üst-Orta gelir düzeyine sahip ülkelerden gelecek vadeden genç psikiyatristlerin konferansa katılımını desteklemek amacıyla burs programı düzenlenecektir (Dünya Bankası gelir kategorilerine http://data.worldbank.org/about/country-classifications/country-and-lending-groups adresinden ulaşılabilir.). 
 
Konferans sırasında genç psikiyatristlere “Uzmanla Buluşma Oturumlarını” içeren özel bilimsel program düzenlenecektir. Burs, konferansa katılım ve 3 gecelik konaklama (9-11 Haziran 2011) ücretini içermektedir.
 
Burs Programı için Seçim Kriterleri
 
  1. Düşük, Düşük-Orta ve Üst-Orta gelir düzeyine sahip ülkelerdeki Dünya Psikiyatri Birliği üyesi bir dernek tarafından aday gösterilmek. 
  2. 40 yaşından büyük olmamak veya psikiyatri asistanlığını bitirmesinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması
  3. İyi düzeyde İngilizce biliyor olmak
  4. Eğitim ve meslek yaşamında üstün başarı göstermek
  5. Alana yayınlar ve diğer bilimsel etkinlikler gibi belgelendirilebilir katkılarda bulunmak;
  6. Psikiyatri ve ruh sağlığı alanlarına ulusal ve uluslar arası düzeyde gelecekte bilimsel katkıda bulunma olasılığı ve planlarına sahip olmak gerekmektedir.
 
Dünya Psikiyatri Birliği Tematik Konferansına burs başvurusunda bulunmak isteyen adayların seçim kriterlerini karşıladıklarını gösteren belgelerle birlikte 28.01.2011 tarihine kadar halisulas@yahoo.com adresine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvurular Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra adaylığı karşılayan başvuru sahiplerine 29.01.2011 tarihinde bilgi verilecektir. Belirlenen adayların 31.01.2011 tarihine kadar http://www.wpaist2011.org/index.php?ana_id=4 adresinden başvuruları yapması gerekmektedir.  
 
Türkiye Psikiyatri Derneği
Merkez Yönetim Kurulu