10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

psikiyatri.org.tr /

 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle Türkiye Psikiyatri Derneği Kocaeli Şubesi, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi işbirliği ile bir etkinlik düzenlenmektedir.

 

“10 Ekim” Pazar gününe rastladığı için 11 Ekim 2010 Pazartesi günü saat 15:00 – 17:00 arasında Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi toplantı salonunda Dünya Ruh Sağlığı Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan toplantıya Güney Kaliforniya Üniversitesi Psikiyatri Bölüm Başkanı Prof Dr David Baron konuk konuşmacı olarak katılmaktadır.

 

Prof. Baron, Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu konusunda bir konferans verecektir. Bedensel hastalıklar ve uzun süreli hastalıkların ruhsal boyutlarının ana tema olduğu bu yılki Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle çocuk ve gençler arasında yaygın olduğu iyi bilinen ancak erişkinler için de önemli bir sağlık sorunu olan bu konuda ülkesinde ve dünya literatüründe değerli çalışmalarıyla katkıları olan Prof Baron aynı zamanda “American College of Psychiatrists” kurumunun da yönetim kurulu üyesidir.

 

Toplantıya konu ile ilgilenen tüm ruh sağlığı çalışanları davetlidir.

 

 

 

 

                                                                                               Dr Tuncer SAYDANOĞLU

Türkiye Psikiyatri Derneği Kocaeli Şubesi

Genel Sekreteri