Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) Kısa Film Yarışması 2010

psikiyatri.org.tr /

Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) Kısa Film Yarışması 2010
“AKLIN HALLERİ”
Başvuru Koşulları
 
1. TPD Kısa Film Yarışması’na gönderilecek olan filmlerde tür sınırlaması (kurmaca, deneysel, animasyon, belgesel) yoktur.
2. Katılımcılar, eksiksiz doldurulmuş başvuru formunu vegösterime uygun resim ve ses niteliği taşıyanfilmin DVD formatında kaydedilmiş 9 kopyasını 01.09.2010 tarihine kadar Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Merkezi Tunus Caddesi 59/5 Kavaklıdere ANKARA adresine göndermelidir.
3. TPD Kısa Film Yarışması’na gönderilecek filmlerdeki özgün olmayan müzik, görüntü vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakkı filmi gönderenin sorumluluğundadır
4. Katılımcılar, TPD Kısa Film Yarışması’na birden fazla filmle katılabilirler.
5. Filmin daha önce bir festivale, yarışmaya katılmış olması ya da herhangi bir festivalde ödül kazanmış olması TPD Kısa Film Yarışması’na katılmasına engel değildir.
6. Yarışma başvuru belgesindeki imza sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir.
7. Seçici kurul tarafından TPD Kısa Film Yarışması’na kabul edilen filmler, Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından arşivlenir. Filmin haklarına sahip olan kişi/firma, başvuru formunu doldurarak, filmlerin tanıtım amacıyla yurtiçi/yurtdışındaki ilgili yerlere yollanabileceğini kabul etmiş sayılır.
8. Gönderilen filmler Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından kesinlikle ticari olarak kullanılmayacaktır.
9.TPD arşivinde bulundurulacak olan DVD kopyalar ulusal ya da uluslararası festivallerin yarışma dışı bölümleri ile daha başka uygun bilimsel ve kültürel gösterimler için TPD tarafından kullanılabilir. Bu durumda, eğer ulaşılabilirse, başvuru formunda imzası bulunan yapımcı ya da yönetmene haber verilir.
10. Katılımcı, TPD Kısa Film Yarışması’na başvurduktan sonra filmini geri çekemez.
11. TPD Kısa Film Yarışması’na gönderilecek olan filmlerde psikiyatri hastaları oynatılamaz.
12. Bu formda belirtilen koşullara uymayan başvurular TPD Kısa Film Yarışması seçici kurulu ya da ödül jürisi tarafından yarışmadan çıkarılabilir.
13. Başvuran filmlerin değerlendirilmesi iki etapta yapılacaktır. Başvurular öncelikle seçici kurul tarafından ödül jürisinin değerlendirmesine sunulacak filmleri belirleyecektir. Ödül jürisine gönderilmesine karar verilen filmler 20.09.2010 tarihinden önce www.psikiyatri. org.trweb sitesinde ilan edilecektir. Ödül jürisi ise seçici kurulun kendilerine değerlendirme amacıyla sunduğu filmleri izleyecektir. Ödül jürisinin değerlendirmeleri sonrasında ödüle değer görülen ilk 3 film belirlenecektir.
14. TPD Kısa Film Yarışmasında 1. seçilen film 5.000, 2. seçilen film 3.000 ve 3. seçilen film 2.000 TL ile ödüllendirilecektir. Ödül töreni 5–9 Ekim 2010 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek olan 46. Ulusal Psikiyatri Kongresi sırasında gerçekleştirilecektir. 
 
TPD Kısa Film Yarışması Seçici Kurulu:
Ahmet Şefik Güngör
Tahsin İşbilen
Halis Ulaş

TPD Kısa Film Yarışması Ödül Jürisi
Tunç Alkın
Fatih Altınöz
Özer Kızıltan
Zuhal Çetin Özkan
Enis Rıza

Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) Kısa Film Yarışması 2010
Aday Film Başvuru Formu'na Dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.