“Maliasin 25 mg ve 100 mg Draje” üretiminin sonlandırılması ile ilgili mektup

psikiyatri.org.tr /

Maliasin 25 mg ve 100 mg Draje” üretiminin sonlandırılması ile ilgili Abbott Laboratuarları Medikal Direktörü tarafından Tarafımıza gönderilen mektup..


28.05.2009
Ref. No: 541/2009
 
Konu: “Maliasin 25 mg ve 100 mg Draje” üretiminin sonlandırılması
 
Sayın Dernek Yöneticisi,
 
Abbott Laboratuarları Genel Merkezi tarafından, ruhsatına sahip olduğumuz “Maliasin 25 mg ve 100 mg Draje” isimli ürünümüzün etkin maddesinin, 2009 yılının başından itibaren üretiminin sonlandırılmasına karar verilmiştir.
Yerli üretim yapılan bu ürün için yukarıdaki nedenle ham madde temin edilemediğinden, elimizde bulunan 160 bin adet Maliasin 100 mg draje’nin yaklaşık olarak Mart 2010’a kadar, 20 bim adet Maliasin 25 mg draje’nin Aralık 2009’a kadar gereksinimi karşılayacağını tahmin etmekteyiz. Bu tahminleri ortalama tüketime göre yapmaktayız. Talebin değişmesi durumunda tarihlerde değişiklik olabilir Yukarıdaki miktarlar tükendikten sonra ise bu ilaçların piyasaya arzının mümkün olmayacağını bilgilerinize sunarız.
Bildiğiniz gibi bu tip ürünlere başlarken ve bırakılırken titrasyon gereksinimini göz ününde tutulmalıdır. Bu nedenle, derneğiniz üyesi hekimlerinize bu ürünü düzenli olarak kullanan hastalarını uyarmaları ve tedavilerini bu doğrultuda düzenlemeleri konusunda bilgi vermenizi saygılarımızla arz ederiz.
 
Dr. Tolga Baykal
Abbott Laboratuarları Ltd. Şti.
Medikal Direktörü