‘TOGETHER AGAİNST STİGMA: 3RD INTERNATİONAL MEETİNG’, 5-8 EKİM 2006

psikiyatri.org.tr /

Sayin meslektaşlarim,

 

Dünya Psikiyatri Birliği, Turkiye Psikiyatri Derneği ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği tarafından düzenlenen ‘Together Against Stigma: 3rd International Meeting’, 5-8 Ekim 2006 da İstanbul’da The Marmara otelinde gerçekleşecek.

 

Toplantıda yirmi beşten fazla panel ve çalışma grubu yer alacak.  Konuşmacı olarak katılacak isimlerden bazıları Norman Sartorius (İsviçre), Graham Thornicroft (İngiltere), Richard Warner (ABD), Wolfgang Gaebel (Almanya), Heinz Katchnig (Avusturya), M. Sato (Japonya).

 

Türkiye’den ve yurtdışından konuşmacıların katılacağı sempozyumların yanı sıra Yunanistan ve Türkiye’den psikiyatri hastalarının sahneye koyacağı tiyatro oyunları, film gösterileri de toplantı boyunca sergilenecek. Toplantının 3. günü son 4 yıldır Taksim’de gerçekleştirdiğimiz Şizofreni Yürüyüşleri’nin beşincisi yapılacak.

 

Toplantının bilimsel programına www.stigmaistanbul.org adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’den sözel bildiri veya posterle kongreye katılmak isteyen meslektaşlarımız için başvuru süresi Ağustos ayının sonuna kadar uzatıldı.

 

Saygilarimla

 

Duzenleme komitesi adına

Prof. Dr. Alp Üçok

Kongre Eşbaşkanı