9. Bahar Sempozyumu'nda Konuk Konuşmacı: DR. Kamil Uğurbil

psikiyatri.org.tr /

9. Bahar Sempozyumu'nda bu yıl Dr. Kamil Uğurbil'i ağırlıyoruz. Dr. Uğurbil bir konferans verecek bir de çalışma grubu yapacak. Konuşma başlığı: “Beyin İşlev ve Kimyası Çalışmalarında Yüksek Manyetik Alan Görüntülemesi ve Spektroskopi”
 
 TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ YILLIK TOPLANTISI
 9. BAHAR SEMPOZYUMU
 13-17 NİSAN 2005

 
   KONUK KONUŞMACI : DR. KAMİL UĞURBİL
 
 Dr. Kamil Uğurbil, Minnesota Üniversitesi Radyoloji, Sinirbilimleri ve Dahiliye Bölümleri’nde Profesör olarak görev yapmaktadır. Radyoloji Bölümünde McKnight Presidential Endowed Kürsüsü’ne sahiptir. Aynı zamanda, Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi’nin yöneticisidir. Lise öğrenimini İstanbul Robert Koleji’nde bitirdikten sonra, New York Columbia Üniversitesi’nde fizikte A.B. derecesini almış, doktorasını (Ph.D.) kimyasal fizik alanında tamamlamıştır. 1977 – 1979 arasında AT&T Bell Laboratuarları’nda çalışmış, 1979’da Yardımcı Doçent olarak Columbia Üniversitesi’nde tekrar göreve başlamıştır. 1982’den sonra Minnesota Üniversitesi’nde vivo manyetik rezonans görüntüleme ve spektroskopi araştırmalarına başlamış, daha sonra aynı üniversitedeki Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi’ni kurmuştur.
 
 
 Dr. Kamil Uğurbil’in konuşma başlığı: “Beyin İşlev ve Kimyası Çalışmalarında Yüksek Manyetik Alan Görüntülemesi ve Spektroskopi”
 
 Dr. Uğurbil aynı başlıkla bir de çalışma grubu yapacak.
 
 16:30 17:30 Konferans 2 / SALON I
 

 Oturum Başkanı: Engin Eker
 
 Kamil Uğurbil High Magnetic Field Imaging and Spectroscopy studies of Brain Function and Chemistry
 
 ÇALIŞMA GRUBU ve UZMANLA BULUŞMA14 NİSAN 2005 , PERŞEMBE 13:30 - 15:00
 Salon 1
 
High Magnetic Field Imaging and Spectroscopy studies of Brain Function and Chemistry
 Kamil Uğurbil