TPD Edirne Şubesi tarafından “Etkili Sunum Teknikleri "Kursu gerçekleştirildi.

psikiyatri.org.tr /

TPD Edirne Şubesi tarafından “Etkili Sunum Teknikleri "Kursu gerçekleştirildi.
 
53 kişinin katıldığı bu etkinlik yalnızca psikiyatri çalışanlarını değil, Tıp ve Tıp dışı bir çok bilim insanını Trakya Üniversitesi’nde buluşturdu.
 
Etkili sunum teknikleri kursu, 28 Şubat 2009 Cumartesi günü 53 katılımcı ile Edirne’de gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Fisun AKDENİZ ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. Timuçin ORAL’ın eğitimci, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan ABAY’ın düzenleyici olduğu bu kurs sadece psikiyatri çalışanlarını değil, Tıp ve Tıp dışı bir çok bilim insanını Trakya Üniversitesi’nde buluşturdu.
 
Bir sunumun nasıl olması gerektiğinin yanında, nasıl olmaması gerektiğinin de anlatıldığı, bilmenin tek başına yeterli olmadığı günümüzde, aktarmanın önemi ve aktarım yolları üzerine verimli bir sunum gerçekleştirildi. Ayrıca powerpoint, tepegöz ve diğer materyallerde sunum hazırlama üzerine bilgiler verildi. Sayın Fisun AKDENİZ ve Timuçin ORAL sadece bilgi vermekle yetinmeyip, bir sunumun oluşturulma algoritmasını tüm katılımcılara, kendi fikirleri doğrultusunda hazırlatıldı. Bu oluşturulan fikirler eğitimcilerin kılavuzluğunda diğer katılımcılar önünde sunuldu. Böylece tüm katılımcıların sabahtan akşama tüm sunumlara katıldığı, aktif olarak dinlediği ve yön verdiği bir etkinlik gerçekleştirilmiş oldu.
 
Etkinlik Ülkemizin serhat şehri Edirne’de Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirildi. Kurs 3 STE puanı ile kredilendirildi. Kursa talebin beklenenden fazla olması nedeniyle katılımcı sayısı sınırlandırılmak zorunda kalındı.
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Merkez Müdürlüğünün verdiği destek sayesinde yemek, çay-kahve araları açısından katılımcıların sıkıntı çekmedikleri bir organizasyon oldu.
 
Tüm katılımcılara, yoğun emeklerinden ötürü Sayın Fisun AKDENİZ ve Timuçin ORAL’a teşekkürler.
Prof Dr. Ercan ABAY