TPD ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN “BORDERLİNE KİŞİLİK ÖRGÜTLENMESİ” BAŞLIKLI EĞİTİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

psikiyatri.org.tr /

Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Şubesi 17 Ocak 2009 tarihinde saat 10.00-18.00 arasında TPD Genel Merkezi'nde “Borderline Kişilik Örgütlenmesi “ başlıklı bir kurs düzenledi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Şahin’in eğitimci olarak davet edildiği kursa çoğunluğunu asistanların oluşturduğu 42 kişi katıldı.

TTB tarafından kred
ilendirilen kursun ilk üç saatinde borderline kişilik örgütlenmesi , borderline kişilik örgütlenmesinin yapısal analizi, borderline kişilik örgütlenmesinde klinik görünüm, borderline kişilik örgütlenmesi gösteren kişilik bozuklukları ve ayırıcı tanıları, olgu örnekleriyle anlatıldı. Öğleden sonraki oturumda ise borderline kişilik örgütlenmesinde klinik görüşme, borderline kişilik örgütlenmesinde terapi ilkeleri, borderline kişilik örgütlenmesinde terapi süreci ve aktarım, borderline kişilik örgütlenmesinde karşıaktarım konuları işlendi.

Prof. Dr. Şahin
verdiği teorik bilginin yanı sıra katılımcılarla yaptığı uygulamalı pratiklerle kursu daha anlaşılır ve zevkli bir hale getirdi. Yaklaşık sekiz saat boyunca büyük bir dikkatle takip edilen, soru ve katkılarla zenginleştirilen kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi. Prof. Dr. Doğan Şahin’e davetimizi kabul ettiği için teşekkür ederiz.