CAPE TOWN ÜNİVERSİTESİ PSİKİKİYATRİ BÖLÜMÜ BAŞKANI PROF. DR. DAN STEIN DA 44. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ / ANKSİYETE BOZUKLUKLARI SEMPOZYUMU’NA KATILACAK

psikiyatri.org.tr /

CAPE TOWN ÜNİVERSİTESİ PSİKİKİYATRİ BÖLÜMÜ BAŞKANI PROF. DR. DAN STEIN DA 44. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ / ANKSİYETE BOZUKLUKLARI SEMPOZYUMU’NA KATILACAK.

44. Ulusal Psikiyatri Kongresi/Anksiyete Bozuklukları Sempozyumu’na katılarak “Sosyal Anksiyete Bozukluğu Spektrumu” ve “Sosyal Anksiyete Bozukluğunda Tedaviye Direnç ve Kanıta Dayalı Tedaviler” başlıklı iki konferans verecek olan Prof. Dr. Dan Stein Cape Town Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Psikiyatri bölümü başkanıdır. Aynı zamanda Anksiyete Bozuklukları Tıbbi Araştırma Konseyi yöneticisi, New York Mt. Sınai Tıp Fakültesi Konuk Öğretim Üyesidir.

Prof. Dr. Dan Stein tıp öğrenimi yanında Columbia Üniversitesi’nde nörobilim ve felsefe doktorası yapmış ve doktora sonrası eğitimini tamamlamıştır.

Araştırmaları OKB, TSSB ve sosyal anksiyete bozuklukları da içinde olmak üzere anksiyete bozukluklarının psikobiyolojisi ve idaresine odaklanmıştır. Çalışmaları temel nörobilimden epidemiyoloji ve karşılaştırmalı kültürel araştırmalara dek uzanır. Bilimsel coşkusu klinik uygulamanın ve bilimsel araştırmaların kuramsal kavramları ve deneysel verileri farklı düzeylerde bütünleştirme olasılığına yoğunlaşmaktadır.

  • Prof. Stein’in araştırmaları 15 yıldan beri alan dışı fonlarca desteklenmektedir.
  • “Cognitive-Affective Neuroscience of Mood and Anxiety Disorders”, ve “The Philosophy of Psychopharmacology:  Smart Pills, Happy Pills, Pep Pills” de içinde olmak üzere 25 cilt kitap yazmış ya da yayına hazırlamıştır.
  • Çok sayıda makale ve kitap bölümü yazmıştır.
  • “CNS Spectrum”da düzenli yazdığı bir köşesi vardır.
  • Psikofarmakolojiye katkıları için “CINP Max Hamilton Bellek Ödülü”nü kazanmıştır.