TPD AĞRI’DA İNCİ VURAL’IN DURUŞMASINDAYDI

psikiyatri.org.tr /

TPD AĞRI’DA İNCİ VURAL’IN DURUŞMASINDAYDI

 

          Ağrı Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetini yapmakta olan psikiyatrist arkadaşımız Dr. İnci Vural hakkında görevini yerine getirmediği suçlamasıyla Cumhuriyet savcısının açtığı davanın duruşmasına katılmak üzere 13-14 Mayıs günlerinde TPD Ağrı’daydı..

         

           TPD Merkez Yönetim Kurulunu temsilen Genel Başkanı Dr. Şeref Özer, MYK Üyesi Dr. Çezar Atasoy, TPD İstanbul şubesinden Dr. Şahika Yüksel ve Dr. Rıdvan Üney,  TPD Hukuk danışmanı  avukat Ziynet Özçelik ve avukat Semra Demir,13 Mayıs’ta Ağrı’ya gitmişlerdir.. Ekip Ağrı’da Dr. İnci Vural ve aynı hastanede görevli Nöroloji uzmanı Dr. Figen Yavlal tarafından karşılanmış ve. aynı gün Ağrı Devlet hastanesi Psikiyatri Kliniği ziyaret edilmiş, Başhekim ile bir görüşme yapılmıştır. Sonrasında Dr. İnci Vural ve avukatlarımızla birlikte ertesi gün katılınacak olan duruşmaya ilişkin bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır..

 

           14 mayıs günü topluca duruşmaya katılmak üzere Ağrı adliyesine gidilmiş;. Ağrı Asliye ceza mahkemesindeki duruşmaya Şeref Özer ve Çezar Atasoy, Şahika Yüksel, Rıdvan Üney, TPD Erzurum şubesinden Nazan Aydın, Elif Oral, Serpil Tanışman, Gökhan Daloğlu, Bülent Dursun, Avukat Ziynet Özçelik ve avukat Semra Demir; Ağrı devlet hastanesinden Figen Yavlal, Ağrı Askeri hastanesinden Mehmet Ak, Patnos devlet hastanesinden Mehmet Yumru,  Ağrı Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasından hemşire ve  sağlık memuru dostlarımız olmak üzere 25 kişi katılmıştır..

 IMG_2599.JPG

            Dr. İnci Vural mesleğinin gereğini yapmış olmanın onuruyla savunmasını yapmıştır . Duruşmada İnci Vural'ı TPD hukuk danışmanı avukat Ziynet Özçelik ve yardımcısı avukat Semra Demir savunmuşlardır.. Olumlu geçen duruşma, kent dışında oldukları için katılamayan  iki tanığın dinlenebilmesi için 25 Haziran tarihinde devam edilmesi kararıyla sona ermiştir.

 

           Dıruşmadan sonra Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı ziyaret edilerek  TPD üyeleri olarak olayla ilgili üzüntülerimiz ve meslektaşımızın uygulamasının tamamıyla mesleki bilgi ve mesleki sorumluluk gereği olduğu ve doğru olduğu dile getirilmiştir.

 

           Daha sonra TPD üyeleri Ağrı otelinde toplanarak bir durum değerlendirmesi yapmışlar;. sonrasında ise Dr. İnci Vural’ın daveti üzerine kendisi ve ailesi, evinde ziyaret edilmiştir..

 

           Ağrı’da 13-14 Mayıs tarihlerinde yaşananlar tıp mesleğinin onurunu korumak adına TPD genel merkezi, TPD Erzurum şubesi,  TPD üyeleri, Ağrı Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının bir meslektaşımız için kenetlenmesinin güzel bir örneği olmuştur.

 

 

                        Dr. Çezar Atasoy                                              Dr. Rıdvan Üney

                        TPD MYK Üyesi                                     TPD İstanbul Şubesi Üyesi