AHK Düşünce Atölyesi: ''Psikiyatri ve Yapay Zeka''

psikiyatri.org.tr /

AHK Düşünce Atölyesi

Değerli meslaktaşlarımız;

Psikiyatri; insan bilimleri, felsefe ve sanatla kesişen, onlardan beslenen ve onları besleyen pek çok noktası olmasıyla tıbbın diğer alanlarına göre daha özgün bir konuma sahiptir. Alanımızla doğrudan ve dolaylı olarak ilişkili bu konularda okumanın ve tartışmanın hem mesleki pratiğimize hem bireysel
zenginliklerimize sunacağı katkının bilinciyle farklı kliniklerden bir araya gelen psikiyatri asistanları olarak bizler ‘’Düşünce Atölyesi’’ ismini verdiğimiz çatıda düzenli bir tartışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız toplantılar ve planlamalar sonunda zoom üzerinden, tüm Türkiye’deki psikiyatri asistanlarının katılımına açık, 2 haftada 1 sıklıkta yaklaşık 1 saat süren oturumlar düzenlemeye başladık.

Oturumlar belirlenen konularda ön hazırlığa sahip bir moderatörün konuyla ilgili çerçeveyi çizdiği 10-15 dakikalık bir girişin ardından, moderatör ve yardımcı moderatörün yönlendireceği tartışma kısmında katılımcılara söz verilerek yürütülüyor. Üçüncü etkinliğimiz 24 Mart 2022 Perşembe günü saat 20.00’de ‘’Psikiyatri ve Yapay Zeka’’ başlığıyla olacaktır. Katılmak isteyenlerin paylaşılan formu doldurması yeterlidir. Zoom linki, formu dolduranlara email yoluyla iletilecektir.

Etkinliğimizde görüşmek dileğiyle.

Programa katılmak için kayıt linki:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIuSab3Qq-vXredGvWLp8TTbkgipTq5b9bOAXpWDqWOEKkXg/viewform?usp=sf_link

Asistan Hekim Komitesi