DR.STEFAN LEUCHT 43. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ’NDE KONUK KONUŞMACI

psikiyatri.org.tr /

Yard. Doç. Dr. Stefan Leucht

1967 doğumlu olan Dr. Leucht 1994’den beri Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi’nde Psikiyatri ve Psikoterapi Bölümü’nde çalışmaktadır. 1995de doktor derecesini tıbbi yoğun bakım alanındaki deneysel çalışmasıyla aldı. Bir yılını 2002 – 2003 yıllarında New York Albert Einstein Tıp Koleji, Zucker Hillside Hastanesi’nde eşlikçi araştırmacı olarak geçirdi. 2005’de yardımcı doçentliğe kabul edildi

Asıl ilgisi depresyon ve Alzheimer hastalığına toplandıktan sonra Dr. Leucht çalışmalarını pskofarmakoloji ve kanıta dayalı tıp üzerine odaklamıştır. Başka bir ilgi odağı da farmakogenetik ve tıbbi karar vermedir.

Cochrane şizofreni grubunun editörlerinden biridir. Şizofreni tedavisi üzerine birçok meta – analiz yayımlamıştır. Yazıları, American Journal of Psychiatry, the Journal of Clinical Psychiatry, the Journal of Clinical Psychopharmacology, the International Journal of Neuropsychopharmacology, Lancet, Nervenarzt, Psychopharmacology, Schizophrenia Research and The Cochrane Library dergilerinde yayımlanmıştır.