TPD ERZURUM ŞUBESİNCE RUH SAĞLIĞI YASASININ ÇIKARILMASI İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR

psikiyatri.org.tr /

ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK
Türkiye Psikiyatri Derneği Erzurum Şubesi olarak Ruh Sağlığı Yasasının çıkarılması konusunda Ruh Sağlığı Platformu ve  TPD merkezince yapılan çalışmaları takdirle izliyoruz.  TPD Erzurum Şubesi olarak hissettiğimiz sorumlulukla bu çalışmalara katkıda bulunmak ve bu yasanın çıkarılmasında sağlık bakanımız ve milletvekillerimizin ilgi ve desteğini çekmek amacıyla yaptığımız faaliyetleri sizlerle paylaşmak istedik.

  1. Dünya Ruh Sağlığı  gününde TRT Erzurum Radyosunda yaptığımız konuşmada Ruh  Sağlığı Yasası ve gerekliliği konusunda kamuoyunu bilgilendirme ve destek çağrısı yapılmıştır.
  2. Şehrin merkezinde bulunan bir alana Ruh Sağlığı Yasası ile ilgili büyük boy bir pankart  asılarak ilginin bu konuya çekilmesi amaçlanmıştır.
  3. Basın görevlilerine Ruh Sağlığı Yasası konusunda bir demeç verilerek  bu konuda bir haberin hazırlanması sağlanmış olup haber hem yerel medyada çıkmış hem de haber ajanslarına geçilmiş ve internette yoğun olarak izlenen haber sitelerinde yer almıştır.
  4.  En son olarak da bayram tatili sırasında şehrin merkezi ve yoğun olarak kullanılan caddeleri üzerindeki ilan panolarına hazırlanan afişler asılmış ve hem kamuoyunun hem de yasanın çıkarılması konusunda desteği gereken kişilerin bu konuya duyarlılıkları sağlanmaya çalışılmıştır.

Doç. Dr. Nazan Aydın  
TPD Erzurum Şubesi Başkanı