XIII. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Ulusal Kongresi

psikiyatri.org.tr /

Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından desteklenen ve CETAD'ın düzenlediği XIII. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Ulusal Kongresi'nin davet yazısını ve afişini sizlerle paylaşıyoruz. İlgi ve katılımınızı bekleriz.

Saygılarımızla,

TPD Merkez Yönetim Kurulu

 

Davet

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği'nin (CETAD) XIII. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Ulusal Kongresi bu yıl 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında çevirimiçi olarak düzenlenecektir.

CETAD kurulduğu 1998 yılından bu yana etiğin ve bilimin ışığında cinsellik ve cinsel tedaviler konusunda ilkelerinden ödün vermeden ama sürekli yenilenerek ve çoğalarak bugünlere gelmiştir. Bilimsel standartlara uygun sağlık hizmetini olanaklı kılmak adına tüm ülke çapına yayılan cinsel terapistleri ile psikoterapiler alanında çok önemli bir boşluğu doldurmanın yanında cinsel travma tedavilerinden cinsel ayrımcılık ile mücadeleye kadar ihtiyaç duyulan birçok alanda eğitim kalitesi ve disiplini ile zahmetli ama nitelikli bir yolculuğun içinde sizlerle yol almaktadır.

Bu yıl temasını “zaman, beklentiler ve cinsellik” olarak belirlediğimiz kongrede insanın zaman bağlamında cinselliği yaşayışını, bu değişen zamanlarda dönüşen cinselliği, cinsiyet rollerini, cinsel işlevleri, beklenenleri, bekletilenleri, ertelenenleri ele alacağımız, biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel boyutları ile tartışabileceğimiz zengin bir içerik oluşturmaya çalıştık.

Salgının gerektirdiği bir zorunluluk olarak çevrim içi toplantıların hayatımıza girmesiyle yaklaşık iki yıldır kesintisiz sürdürdüğümüz çevrimiçi eğitim toplantıları deneyimleri, fiziksel olarak aynı mekanda bulunamasak da birlikte öğrenip gelişebileceğimize olan inancımızı arttırdıysa da yüz yüze deneyim paylaşımlarını özlüyoruz kuşkusuz

Yaşanılan pandemi nedeniyle bir süre ertelediğimiz bilimsel etkinlikte buluşma özlemimizi nihayete erdireceğimiz kongremizde cinselliğe ve cinsel tedavilere ilgi duyan farklı disiplinlerden profesyonellerle bir araya gelmeyi umuyor, kongrenin bilimsel başarısının siz katılımcılar sayesinde artacağının bilinci içinde katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.

Kongre Eş Başkanları
Ceyda Güvenç - Ejder Akgün Yıldırım