Japon Psikiyatri ve Nöroloji Derneği’nden 17-19 Haziran 2021'de Kyoto'da gerçekleşmesi planlanan 117. Yıllık Toplantı için Genç Meslektaşlarımıza Burs Olanağı...

psikiyatri.org.tr /

Japanese Society of Psychiatry and Neurology (JSPN - Japon Psikiyatri ve Nöroloji Derneği ) tarafından 17-19 Haziran 2021 tarihlerinde Kyoto Uluslararası Konferans Merkezi, Japonya’da düzenlenecek olan 117. Yıllık Toplantı’da kariyerinin henüz başındaki genç psikiyatristlere yönelik bir burs programı açılmıştır. Programda dünyanın çeşitli yerlerinden katılan genç psikiyatristlerin tanınması, hem sosyal hem mesleki alanda Japon meslektaşları ile işbirliğinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Programa, 40 yaşın altında veya psikiyatride 10 yıl ve altında deneyimi olan, özellikle Asya’dan genç psikiyatristlerin katılımı teşvik edilmektedir.  


Burs kapsamında;

-Toplantı kayıt ücretlerinin karşılanması,

-Toplantı boyunca konaklama ücretlerinin karşılanması,

-Dünya Bankası A ve B kategorisindeki ülkelerden gelenler için 70.000 JPY, C ve D kategorisindeki ülkelerden gelenler için 140.000 JPY verilmesi planlanmıştır.

Dünya Psikiyatri Birliği üyesi topluluklara yönelik olan burs programı duyurusu, WPA’nın bir üyesi olan derneğimize de iletilmiştir. Program kapsamında her dernekten en çok iki kişinin adaylığı için başvuru onayı ile destek yazısı verilmesi ve adaylık kabulü söz konusudur. Bu nedenle adaylık için Türkiye Psikiyatri Derneği'nden onay ve adaylık destek yazısı için en geç 15 Eylül 2020 23.59'a kadar JSPN başvuru koşullarında belirtilen nitelikte yazıları içeren bir başvurunun TPD mail adresine (tpd-myk@psikiyatri.org.tr) iletilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra iletilecek başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru sayısının ikiden fazla olması durumunda TPD MYK’nın oluşturacağı bir seçici kurul tarafından bilimsel ve adil ölçütlerle iki kişi belirlenecek, başvurularında kullanmaları için kendilerine "TPD Genel Başkan'ı imzalı Türkiye Psikiyatri Derneği'nden adaylık için destek onayı belgesi" düzenlenecektir.

Başvuru Kriterleri : 

  1. 40 yaşın altında veya psikiyatride 10 ya da daha az süredir çalışıyor olmak,
  2. JSPN Bursu Ödülü'nü daha önce almamış olmak,
  3. TPD üyesi olmak ve 2020 yılı dahil dernek üyelik aidatlarını ödemiş olmak.

TPD’ye son başvuru tarihi: 15 Eylül 2020 (Türkiye saati) 

Program son başvuru tarihi: 15 Ekim 2020 (Japonya saati) 

İlgilenen meslektaşlarımız için başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri içeren link aşağıda mevcut olup bilgilerinize sunulur.

JSPN 2021 Fellowship Award

*ÖNEMLİ: Toplantı internet sitesinde; COVİD-19 pandemisi kapsamında alınacak tedbirlere göre, toplantının belirlenen kongre merkezinde yapılamaması durumunda çevrimiçi olarak yapılmasının planlandığı belirtilmiştir.

Tüm genç meslektaşlarımızı bu olanağı değerlendirmeye davet ediyoruz.

Türkiye Psikiyatri Derneği
Merkez Yönetim Kurulu