TPD Gaziantep Şubesi Olağan Genel Kurulu ve Bilimsel Toplantısı yapıldı.

psikiyatri.org.tr /

TPD Gaziantep Şubesi Olağan Genel Kurulu ve Bilimsel Toplantısı yapıldı.

 

Türkiye Psikiyatri Derneği Gaziantep Şubesi üyeleri 25.09.2005 tarihinde Gaziantep Tuğcan otelde bir araya geldi. Şube Genel Kurulu ve ardından bilimsel toplantılarla yoğun bir gün geçiren üyeler önümüzdeki 2 yıllık dönemde görev başında olacak yönetim ve denetim kurulu üyelerini seçtiler.

Programın ilk 2 saatinde gerçekleştirilen genel kurulda mevcut yönetim kurulu adına Başkan Doç. Dr. Haluk A. Savaş önceki dönem faaliyetleri, mali tablo hakkında üyelere bilgilendirmede bulunduktan sonra yönetim kurulu ibra edildi. Ardından yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda kurullar aşağıdaki şekilde oluştu.


Yönetim Kurulu:

Başkan: Fatih Karaaslan

Başkan Yardımcısı: Haluk A. Savaş

Genel Sekreter: Abdurrahman Altındağ

Sayman: Mehmet Yumru

Sayman Yardımcısı:Osman Vırıt

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği:

Nükhet Pamukçu, Özlem Orhan, Mehmet Güneş, Melike Nebioğlu, Mehmet Asoğlu

Denetim Kurulu:

Medaim Yanık, Celalettin Üner, Erden Gürünlü

Denetim Kurulu Yedek Üyeliği:

Bülent Çekem, Zeliha Deveci, Filiz Kılıç

Delegeler:

Haluk A. Savaş, Celalettin Üner, Medaim Yanık, Mehmet Yumru, Özlem Orhan

 

Genel Kurul Toplantısı sonrasında bilimsel toplantılara geçildi. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’dan Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Altındağ “Şizofrenide tedavi seçim stratejileri” Kahraman Maraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’dan Prof. Dr. Fatih Karaaslan “Alkol bağımlılığında fizyolojik çalışmalar” ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’dan Prof. Dr. Kerem Doksat “Hangi endikasyonda hangi doz” adlı sunumları yaptılar.

Gaziantep Şubesine bağlı Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Adıyaman illerinden toplantıya katılan üyeler bu tür eğitim faaliyetlerinin belirli aralıklarla tekrarlanması gerektiğini söyleyerek  memnuniyetlerini dile getirdiler. Toplantının sonunda konuşan TPD Gaziantep Şube Başkanı Prof. Dr. Fatih Karaaslan; “Şubemiz geniş bir katılımla oldukça başarılı bir bilimsel toplantı ve genel kurul geçirmiştir. Şubemizden zaman içinde ayrılanlar ve katılanlar olmuştur. Doç Dr. Hasan Herken Pamukkale Üniversitesine , Dr. Ömer Özbulut Afyon Kocatepe Üniversitesine geçmişlerdir. Bunun yanında bölgemizde yeni göreve başlayan Dr. Özlem Kap, Dr. Mahmut Bulut, Dr. Fatih Ceylan, Dr. Zeliha Deveci, Dr. Bülent Çekem, Dr. Elif Biter ve Dr. Mehmet Güneş’in şubemize üyelik kayıtları yapılmıştır. Böylece geçen kurulda 36 olan üye sayımız 41’e yükselmiştir. Geçmiş 15 aylık zaman diliminde şubemiz ve şubemiz üyeleri TPD bünyesinde etkin görevlerde yer almışlardır. Şubemiz, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri tarafından en etkin çalışan şubelerden birisi olarak değerlendirilmiştir. Şubemiz adına yaptığımız bu ikinci toplantının ulaşım, yoğun iş yükü gibi nedenlerle ulusal etkinliklere katılamayan meslektaşlarımızın bir araya getirilmesi açısından önemli olduğu düşüncesindeyiz. Genel Kurul Toplantısının yanında yaptığımız bilimsel etkinliğin şubemiz amaçlarından olan bölge psikiyatristlerinin sürekli eğitimi ve mesleki dayanışmayı artırmak konularında yarar sağlayacağı yadsınamaz.” dedi.