Japon Psikiyatri ve Nöroloji Derneği Tarafından Düzenlenen Burs Programı Duyurusu

psikiyatri.org.tr /

Değerli genç meslektaşlarımız,
 
Japon Psikiyatri ve Nöroloji Derneği tarafından   21-23 Haziran 2018, Kobe'de düzenlenecek JPND 114. Yıllık Kongresine genç meslektaşların katılımı için burs programı düzenlendiği bildirilmiştir. Uluslararası işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen bu burs programının başvuru koşullarına ve ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

           https://www.jspn.or.jp/modules/english/index.php?content_id=86

 
Başvuru son tarihi 20 Ekim 2017 
 
 
40 yaşından genç ya da psikiyatrideki çalışma süresi 10 yıldan kısa olan meslektaşlarımız için düzenlenen bu programa her WPA üyesi dernekten en çok 2 kişinin adaylığı için başvuru onayı ile destek yazısı verilmesi ve adaylık kabulü söz konusudur. Bu nedenle adaylık için Türkiye Psikiyatri Derneği'nden onay ve adaylık destek yazısı için en geç 2 Ekim 2017 24.00'e kadar JPND başvuru koşullarında belirtilen nitelikte yazıları içeren başvurunun TPD MYK'ya iletilmesi gerekmektedir. Adres: tpd-myk@psikiyatri.org.tr
Bu tarihten sonra iletilecek başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvurular ikiden çok olursa MYK oluşturacağı bir seçici kurul ve belirleyeceği bilimsel ve adil ölçütlerle iki kişiyi belirleyecek ve adayların JPND'ye başvurularında kullanmaları için  TPD Genel Başkan'ı imzalı, Türkiye Psikiyatri Derneği'nden adaylık için destek onay belgesi düzenlenecektir. 
 
Tüm genç meslektaşlarımızı bu olanağı değerlendirmeye davet ediyoruz.
 
Türkiye Psikiyatri Derneği MYK