Mesleğe İlk Adım Bursu

psikiyatri.org.tr /

Başvuru Formu'nu indirmek için tıklayınız 

Türkiye Psikiyatri Derneği, psikiyatri uzmanlık öğrencisi olarak mesleğe ilk adımını atan genç meslektaşlarımızın gerek mesleki kimlik ve donanımlarına katkıda bulunmak gerekse alana yönelimlerini kolaylaştırmak amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da özel bir eğitim programı hazırlamıştır. Mesleğe İlk Adım Programı adını verdiğimiz bu etkinlik, bu yıl da TPD 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu içerisinde gerçekleştirilecektir. Böylece genç meslektaşlarımızın hem Mesleğe İlk Adım Programına hem de eğitim etkinlikleri ile dolu Klinik Eğitim Sempozyumuna birlikte katılım olanağı sağlanmıştır. 


TPD’nin her yıl düzenlediği iki ana kongreden birisi olan ve gerek içerik gerekse biçimsel olarak yenilenmiş, zenginleştirilmiş ve katılımcılardan büyük beğeni toplamış TPD Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu bu yıl 6-9 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuşadası’nda gerçekleştirilecektir.

TPD, meslekte henüz iki yılını tamamlamamış uzmanlık öğrencilerinin hem Mesleğe İlk Adım Eğitim Programına hem de TPD 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu'na katılımını bir burs ile desteklemektedir. Tüm genç meslektaşlarımızı bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyoruz. Genç meslektaşlarımızla TPD 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu’nda buluşmak dileğiyle.

Türkiye Psikiyatri Derneği

Bursun içeriği

TPD Mesleğe İlk Adım Bursu aşağıdaki desteklerden oluşmaktadır:

 1. TPD 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu kayıt ücreti
 2. Kongre süresince 3 gece (6, 7 ve 8 Mayıs 2015) konaklama; kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği
 3. Yalnızca bu bursu alanlar için düzenlenmiş olan Mesleğe İlk Adım Programına katılım (Mesleğe İlk Adım Bursu ile kongreye katılanların Mesleğe İlk Adım Programına katılmaları zorunludur)
 4. TPD yayınlarından oluşan bir set

Başvuru koşulları

 • TPD üyesi olmak ve 2015 yılı dahil üyelik ödentilerini yatırmış olmak
 • Uzmanlık eğitiminde ilk iki yılını doldurmamış olmak
 • Daha önce TPD-Mesleğe İlk Adım Bursu ile programa katılmamış olmak

Burs için gözetilecek öncelikler

TPD, başvuru koşullarını karşılayan her uzmanlık öğrencisine burs vermek yönünde yoğun çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak başvuruların fazlalığı ve olanakların elvermediği durumda aşağıda belirtilen ilkeler çerçevesinde öncelik verilecektir:

 1. Mesleğe İlk Adım Programı Psikiyatri Asistanının Rüyası” konulu poster yarışmasına katılmak (Ayrıntılı bilgi TPD web sitesinden ve web sitesindekiAsistan Hekim imleci üzerinden edinilebilir: www.psikiyatri.org.tr)
 2. Daha önce herhangi bir TPD kongresine TPD bursu ile katılmamış olmak
 3. Hem bölgeler arası hem de kurumlar arası dengenin sağlanmasına özen göstermek.

Başvuru

 • Burs başvuruları elektronik ortam üzerinden doldurulacak form aracılığı ile gerçekleştirilecektir.
 • Son başvuru tarihi: 27 Şubat 2015. Bu tarihten sonra ulaşacak başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.
 • Başvuru için e-posta adresi: tpd.meslegeilkadimbursu@psikiyatri.org.tr
 • Burs almaya hak kazananlar 9 Mart 2015 tarihinde belirlenecek ve kendilerine bildirilecektir.  

* Başvuru için ayrıntılı bilgilere TPD web sitesi adresinden (www.psikiyatri.org.tr) ve web sitesindeki Asistan Hekim imleci üzerinden ulaşılabilir.