TTB'den; Dr.Ersin Arslan adına açılan banka hesabı

psikiyatri.org.tr /

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Türk Tabipler Birliği'nden gelen aşağıdaki metni bilgilerinize sunarız;

Saygılarımızla,

TPD MYK

_____________________________________________________________________________________________

Türkiye’de hekimler/sağlıkçılar olarak çok zor koşullarda hizmet vermeye çalışıyoruz. İşte bu koşullarda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir meslektaşımız, herkesçe sevilen, örnek gösterilen Dr. Ersin Arslan genç yaşta öldürülerek yaşamdan ve sevdiklerinden koparıldı.

Her birimiz onda bir parça kendimizi bulduk, hepimiz içimizde O’nu ve acısını hissettik, hep birlikte bir isyan duygusuyla, kızgınlıkla, üzüntüyle kendimizi ifade ettik.

Şimdi “ne yapabiliriz?”i konuşuyoruz. Bir daha yaşamamak için böyle bir acıyı aklımızı, gücümüzü birleştirmeye çalışıyoruz, öneriler geliştiriyoruz.

Türk Tabipleri Birliği olarak bu önerileri derliyor ve değerlendiriyoruz.

Ancak bu öneriler içerisinde bir bölüm var ki hepimizi ayrıca duygulandıran bir duyarlılığa işaret ediyor: Meslektaşımızın en yakınlarıyla bugün ve gelecek güvenceleri açısından dayanışma içerisinde olmak; Ersin’in yakınlarını her birimizin eşi, kız kardeşi, çocuğu, abisi-ablası, annesi-babası olarak kabul etmek, onların yaşamlarında hiçbir şekilde farklı bir sıkıntı-zorlukla karşılaşmamaları için üzerimize düşeni yapmak!

Türk Tabipleri Birliği bu dayanışma ruhunu somutlamak için; Ersin Arslan’ın yakınlarına ya da Ersin Arslan’ın adına yapılacaklarda değerlendirmek üzere, ailenin bilgi ve onayı dışında kullanılmamak kaydıyla bir hesap açtırmıştır. 17 Ağustos 2012 (*) tarihine kadar açık tutulacak olan hesap numarası aşağıdadır.

Tarafınızdan değerlendirileceği ve şiddetsiz bir sağlık ortamı dileğiyle.

 

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Feride Aksu Tanık

TTB Merkez Konseyi

Genel Sekreteri

 

Hesap Numarası:

Garanti Bankası Ulus Şubesi

TR17 0006 2000 0120 0006 2971 10

 

(*)Gerekli yasal izin alınmıştır.

 Not: Dr.Ersin Arslan’ın öldürülmesi ile ilgili hukuki süreç eşinin talebi üzerine asli olarak Gaziantep’te bir avukat tarafından yürütülecektir. Söz konusu avukatla tarafımızdan kurulan iletişim doğrultusunda ceza davasına müdahil olmak isteyen uzmanlık dernekleri bu konuda süreci yürütecek olan Türk Tabipleri Birliği avukatlarına vekalet verebilirler. Bu taleplerini iletmeleri halinde gerekli bilgiler gönderilecektir.